Biuletyn Informacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie podzielony został na kilka kategorii, których wybór możliwy jest przy "pomocy menu przedmiotowego" znajdującego się po lewej stronie witryny.

Biuletyn Informacji Publicznej (w skrócie BIP) to publikator teleinformatyczny służący powszechnemu udostępnianiu informacji publicznej, w postaci ujednoliconego systemu stron w sieci Internet.

Publikowane informacje zgromadzone są menu po lewej stronie. Menu jest podzielone na działy, na które składają się kolejne pozycje menu. Pozycje rozwijalnego menu prowadzą bezpośrednio do treści podstrony biuletynu lub też do kolejnego podmenu zawierającego szereg podstron z informacjami.

Opis działów:

1. O Funduszu – informacja o Zarządzie Funduszu, składzie Rady Nadzorczej, strukturze organizacyjnej oraz dane teleadresowe.

2. Podstawa działalności – informacje o podstawie działalności Wojewódzkiwgo Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie, statut WFOŚiGW, zasady udzielania i umarzania pożyczek oraz kryteria wyboru przedsięwzięć finansowanych ze środków WFOŚiGW.

3. Działalność Funduszu – krótkie informacje ogólne o działalności Funduszu, lista przedsięwzięć priorytetowych, sprawozdania roczne.

4. Wnioski – informacje na temat terminów, miejsca składania wniosków, wzory wniosków oraz dokumentów.

5. Zamówienia publiczne – wykaz postępowań w sprawach zamówień publicznych. 

6. Aktualności - najnowsze wiadomości z działalności Funduszu.

7. Fundusze UE - informacje na temat funduszy UE, w szczególności Funduszu Spójności.

8. Aktualności Fund. UE - szybki dostęp do najnowszych informacji o Funduszu Spójności. 

9. Informacja publiczna - opis jak uzyskać dostępu do informacji publicznej.

10. Oferty pracy - informacje na tema naboru do pracy.

11. Opłata produktowa - informacje o numerze konta dla wpłat opłaty produktowej

12. Linki - linki do przydatnych stron w sieci Internet.

13. Portal beneficjenta - dostęp do szczegółowych danych nt. działalności WFOŚiGW w Rzeszowie z możliwością uzyskania przez beneficjentów wglądu do złożonych wniosków i podpisanych umów.

14. Edukacja ekologiczna - dostęp do publikacji, filmów, opisów ścieżek edukacyjnych oraz materiałów konferencyjnych powstałych przy współfinansowaniu WFOŚiGW w Rzeszowie

15. Szukaj - możliwość wyszukiwania w całym serwisie.

16. Rejestr zmian, wizyty - rejestr zmian wykonywanych w portalu oraz ogladalność stron.

17. Mapa strony - mapa stron zawartych w serwisie Funduszu.

18. Obsługa Biuletynu – opis sposobu korzystania ze strony.

19. Redakcja Biuletynu – osoby odpowiedzialne za treść BIP.

BIP wyposażony jest wyszukiwarkę informacji pozwalającą w szybki sposób dotrzeć do żądanych treści. Aby skorzystać z wyszukiwarki należy wybrać z menu opcję Szukaj, w polu tekstowym wpisać szukane słowo lub frazę i kliknąć przycisk "Szukaj", po czym wyświetli się lista podstron zawierających wyszukiwane wyrażenie. Aby odczytać treść wyszukanej podstrony należy kliknąć odnośnik skrótkowo opisujący wyszukiwane wyrażenie.

Aby wyświetlić treść informacji publicznej na podstronie - należy kliknąć na wybranej pozycji menu lub, w przypadku wystąpienia wielu podstron, wybrać jedną z wyświetlonej listy.

W prawej górnej części każdej z podstron dodatkowo znajdują się trzy ikonki:
- PDF - pozwala utworzyć ogladaną stronę w formacie PDF,
- Drukuj - pozwala wydrukować treść oglądane strony na drukarce lokalnej
- Wyślij - pozwala na wysłanie treści stony na podany adres e-mail

W prawej górnej części każdej strony znajduje się informacja o tym kto i kiedy utworzył daną stronę a w dolenj prawej części o tym kto i kiedy zmodyfikował treść strony.

Redaktor:
Ilona Tomczyk
WFOŚiGW w Rzeszowie
ul. Zygmuntowska 9
35-025 Rzeszów
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
telefon: (0-17) 852-23-44 w. 126
fax: (0-17) 852-23-44 w. 102

Administrator:
Marcin Pasieka
WFOŚiGW w Rzeszowie
ul. Zygmuntowska 9
35-025 Rzeszów
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
telefon: (0-17) 852-23-44 w. 114
fax: (0-17) 852-23-44 w. 102

Administrator:
Jarosław Pater
WFOŚiGW w Rzeszowie
ul. Zygmuntowska 9
35-025 Rzeszów
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
telefon: (0-17) 852-23-44 w. 131
fax: (0-17) 852-23-44 w. 102