Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie wraz z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłasza drugi nabór zamknięty wniosków w ramach Programu priorytetowego "Ogólnopolski program finansowania służb ratowniczych. Część 1) Dofinansowanie zakupu specjalistycznego sprzętu wykorzystywanego w akcjach ratowniczych" na rok 2020.

Celem programu jest wsparcie w zakupie specjalistycznego sprzętu wykorzystywanego w akcjach ratowniczych oraz podczas usuwania skutków zagrożeń, w tym m.in. samochodów ratowniczo-gaśniczych, specjalistycznego sprzętu pływającego.

Program realizowany jest w latach 2018-2021 i skierowany jest do podmiotów posiadających akceptację Ministrów: Spraw Wewnętrznych oraz Klimatu w ramach współdziałania
w zakresie zwalczania zagrożeń dla środowiska (z wykluczeniem państwowych jednostek budżetowych).

Uprawnionymi do złożenia wniosków o dotację w ramach ogłoszonego naboru są następujące jednostki OSP:

 1. OSP Jasienica Rosielna
 2. OSP Rożniatów
 3. OSP Brzezówka II

Okres kwalifikowalności kosztów dla naboru od dnia 01.01.2020 r. do dnia 31.03.2021 r., z zastrzeżeniem, że przedsięwzięcie nie zostało zakończone do dnia złożenia wniosku o dofinansowanie.

Dofinansowaniu będą podlegać zakupy sprzętu i wyposażenia w załączonym do naboru Zestawieniu sprzętu przewidzianego do zakupu w 2020 r. ze środków NFOŚiGW/WFOŚiGW w ramach Porozumienia w sprawie współdziałania w zakresie zwalczania zagrożeń dla środowiska z dnia 30 października 2015 r.

Budżet Programu w roku 2020 wynosi:

 • 6.072.000,00 zł ze środków NFOŚiGW
 • 200.000,00 zł ze środków WFOŚiGW w Rzeszowie.

Maksymalne dofinansowanie w formie dotacji do 50% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia ze środków NFOŚiGW i WFOŚiGW w Rzeszowie.

Wniosek wraz z załącznikami należy przesyłać drogą pocztową:

 1. w wersji papierowej na dzienniku podawczym na adres:
  Biuro WFOŚIGW w Rzeszowie
  35-025 Rzeszów,
  ul. Zygmuntowska 9
 2. w wersji elektronicznej na adres:
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 w terminie od dnia 07.09.2020 do dnia 18.09.2020 r.

 

 

Załączniki:
Pobierz plik (porozumienie_w_sprawie_wspoldzialania.pdf)porozumienie_w_sprawie_wspoldzialania.pdf[1. Porozumienie w sprawie współdziałania]1876 kB
Pobierz plik (lista_efektow_srodowiskowych.xlsx)lista_efektow_srodowiskowych.xlsx[2. Lista efektów środowiskowych]197 kB
Pobierz plik (zestawienie_sprzetu-nabor_zamkniety_II.pdf)zestawienie_sprzetu-nabor_zamkniety_II.pdf[3. Zestawienie sprzętu - nabór zamknięty II]82 kB
Pobierz plik (zalaczniki_do_wniosku.zip)zalaczniki_do_wniosku.zip[4. Wniosek i załączniki do wniosku]74 kB
Pobierz plik (dokumenty_do_umowy.zip)dokumenty_do_umowy.zip[5. Dokumenty do umowy]265 kB