IMG 4730IMG 4730

 

„Łączą nas Drzewa” w Hermanowej

Sadzenie jodeł i cisów przeprowadzono w poniedziałek 24 maja w lesie Nadleśnictwa Strzyżów w podrzeszowskiej Hermanowej. Wydarzenie odbyło się w ramach ogólnopolskiej kampanii „Łączą nas Drzewa”, zainicjowanej przez prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Organizatorem akcji „Łączą nas drzewa” jest Ministerstwo Klimatu i Środowiska, które realizuje projekt przy współpracy z Lasami Państwowymi na obszarze całej Polski. Obecny na spotkaniu wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka, koordynujący akcję w kraju, apelował, by każdy Polak posadził choć jedno drzewo, a przybędzie ich 36 milionów. W wydarzeniu tym brał udział Pan Prezes Adam Skiba.

- Główną ideą jest uświadamianie, że drzewa stanowią jeden z kluczowych elementów zielonej infrastruktury, zaspokajającej liczne potrzeby społeczne. Dzięki pracy polskich leśników lesistość naszego kraju wzrosła po II wojnie światowej z 21 proc. do prawie 30 proc. powierzchni naszego kraju – mówił w Hermanowej wiceminister Edward Siarka.

Po instruktażu udzielonym przez Piotra Szetelę, zastępcę nadleśniczego Nadleśnictwa Strzyżów, uczestnicy przystąpili do pracy. Do wspólnego posadzenia leśnicy przygotowali 1600 młodych jodeł i 50 cisów z zakrytym systemem korzeniowym. Sadzenie prowadzono w lukach drzewostanu modrzewiowego, założonego po II wojnie światowej na gruntach porolnych.